Mesiaia tooted

Langebrauni mesiaia tooteid saab osta messidel ja laatadel

Mahe mesi Mahe metsa mesi

Töötlemata mahemesi sisaldab kasulikke ensüüme, mis aitavad tasakaalustada soolestiku mikrofloorat samamoodi nagu probiootikumid. Mesi kiirendab ainevahetust, pidurdab rasva kogunemist organismi, tõstab immuunsustaset, parandab vereloomet ja desinfitseerib haavu. Rahvameditsiinist võib leida tohutul hulgal nõuandeid erinevate haiguste raviks mee ja mesindussaadustega. Mesi sisaldab antioksüdante, mis aitavad infektsioone tekitava bakteri stafülokoki vastu.

Spetsialistide kinnitusel peaks iga inimene sööma vähemalt 5kg mett aastas. Eestis tarbitakse alla 1kg inimese kohta, Euroopas ~1,3kg.

Hind: 5€ / 0,5kg
Mesi puidust majakeses Suveniir "Mini mesitaru"

Koosneb vineerist "minitarust", kuhu on paigutatud mahe meega purgike (150g), vineeri tükke ühendav nöör, mis võimaldab minitaru riputada.

Hind: 5€
  Võidemesi

Võidemesi saadakse mehhaanilisel teel mett tugevalt segades, mis purustab mee kristallid. Seejuures mees säilivad kõik ained - midagi ei lähe kaduma. Võidemesi ei kristalliseeru aja jooksul kõvaks vaid jääb pehmeks (kreemjaks) ja seda on võimalik kergesti saiale määrida nagu võid.

Saadaval tellimisel

Hind:
Kärjemesi Kärjemesi

Saadaval ainult hooajal (juuli-august) piiratud koguses
Suir Suir

Suir on kõrge toiteväärtusega, üldtugevdav ning sisaldab mitmeid organismile vajalikke aineid. Suira võib pidada õietolmu konsentreeritud vormiks.
Suiras on palju vitamiine (B1, B2, B3, B5, B6, E, C, P, D ja K), makro- ja mikroelemente (kaalium, magneesium, fosfor, raud, vask, tsink, kroom, jood, koobalt jt), asendamatuid aminohappeid ja rasvhappeid (oomega-3- ja oomega-6-rasvhappeid), fermente, looduslikke antibiootikume, antioksüdante, hormoone ja teisi bioaktiivseid aineid.

Tarbida 1-2 tl. päevas. Säilitada õhukindlalt pimedas ja jahedas.

Hind: 7€ / 200g
Taruvaik Taruvaik

Taruvaik ehk proopolis on meeldiva lõhnaga vaigutaoline kleepuv aine, mida mesilased valmistavad peamiselt taruseinte tihendamiseks.
Tarbida hingamisteede haiguste (nohu, kurgumandli- või põskkoopapõletik) nähtudega taruvaiguga tooteid. Säilitada õhukindlalt pimedas ja jahedas.
 
Hind: 3,50€ / 35g
Energiapakk  Energiapakk  "Suvine pööripäev"

Kahe mahetootja "Eeriksaare väetee" ja "Langebrauni mesiaed"  ühine toodete komplekt, mis sisaldab turgitavat mett ja põrdakanepi teed.

Hind: 18€ (kinkekarp)